PKB
Izveštaj utakmice
"Optičari" efikasnijom igrom savladali Obrenovčane

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vujanović

Nakon poraza u minulom kolu u Zemunu, ambicije Optičara za plasman u viši rang su splasnule, ali ne i želja ovog mladog tima, pod vođstvom stratega Strahinje Pandurovića, za dokazivanjem. Gosti, nasuprot njima, nemaju prioritete ovog proleća, ali igraju možda i najlepši fudbal za oko.

U "Zemunelu" su igralo otvoreno, od samog početka gosti su preuzeli inicijativu i imali dosta osmišljenih akcija. Igrao se 18. minut kada je prvi pripretio Kukolj udarcem izvan kaznenog prostora, golman domaćih Mihajlović se ispružio i loptu vrhovima prstiju poslao u korner. Lekić na suprotnoj strani u 22. minutu traljavo šutira sa 13 metara iskosa, lopta je odskakutala kraj stative. Domaći su se oslobodili pritiska, a sa sličnog mesta kao i njegov prethodnik u 25. minutu je šutirao Borović, ni on nije uspeo da pogodi okvir gola gostiju.

Teleoptik je bolju igru krunisao pogotkom u 35. minutu. Brzu kontru povukao je Adamović, uposlio na boku Kneževića, a ovaj iz prve loptu poslao na peterac usamljenom Boroviću za vođstvo plavih. Borović je svom timu u 44. minutu mogao da obezbedi mirniji odlazak na pauzu, dobio je dubinsku loptu i istrčao sam pred golmana gostiju, ali je Mrdak požrtvovanom intervencijom sačuvao mrežu. U nastavku akcije Knežević je sa dvanaestak metara iskosa imao još jednu priliku za domaće, ali je bio zamalo neprecizan.

Gosti u nastavku kreću ofanzivno i već u 49. minutu imaju priliku za poravnanje rezultata. Prvo je Janković opalio sa dvadesetak metara, golman domaćih kratko odbio loptu, na nju je natrčao Ivanović i umesto u mrežu poslao je nebu pod oblake. Ivanović i u 53. minutu ima dobru priliku, šutira iz okreta sa penaltika, ponovo iznad prečke. Gosti iz Obrenovca neprestano atakuju, a blizu postizanja pogotka su bili i u 59. minutu. Kukolj je izveo udarac iz ugla, najviši u buketu igrača bio je half Kačarević, ali ni on nije uspeo da loptu smesti na pravo mesto.

Apsolutna dominacija gostiju nije dala rezultata, a za to su mogli bilti kažnjeni u 80. minutu. Brz kontranapad i dobar pas Trivića nije iskoristio Uroš Petrović šutiravši kraj stative sa 7 metara udaljenosti. U 87. minutu i Petrušić ima priliku da stavi tačku na meč, ima otvoren šut sa 15 metara, ali cilja pravo u Mrdaka. Ispravio se dva minuta kasnije na dodavanje Đorđa Petrovića postavivši konačnih 2:0.

Sledeće kolo Teleoptik ide na Bežaniju gde će ih ugostiti Studenti, dok Radnički u Obrenovcu igra sa Dorćolcima.

TELEOPTIK - RADNIČKI (OB) 2:0 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Bura Marko. POM.SUDIJE: Galić Branko i Radisavljević Ilija. STRELCI: Borović 35. i Petrušić 89.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Cvetojević i Lekić (Teleoptik), Kačarević, Stjepanović, Ristovski, Pajević i Popović (Radnički Ob).

TELEOPTIK: Mihajlović, Đorđević, Stanković (Čermelj), Tešanović, Borović, Ćalić (Bogosavljević), Lekić (Petrušić), Knežević (Đ.Petrović), Trivić, Cvetojević, Adamović (U.Petrović).

RADNIČKI (OB): Mrdak, Stjepanović, Popović, Nedeljković, Pajević, Ivanović (Ratković), Knežević (Ristovski), Kukolj, Kačarević, Ignjatović (Bojić), Janković (Vukadin).